/  
HomeCalendarGalleryПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Navigation
 Portal
 Индекс
 Членови
 Профил
 Прашања/Одговори
 Барај
ISWD Public #1
Правила  B_160_400_1_ffffff_c5c5c5_ffffff_000000_1_1_1
ISWD CW#1
Правила  B_160_400_1_ffffff_c5c5c5_ffffff_000000_1_1_1

Share
 

 Правила

Go down 
АвторПорака
Guest
ГостинПравила  Empty
ПишувањеПредмет: Правила    Правила  Icon_minitimeСре Aвг 25, 2010 12:12 pm

Основни правила:
- mr15 (MaxRoundz 15)
- SMOKE Round (за да се влиди дали е 16bit или не) - "на почетокот на мечот"
- KnifeRound за одбирање на страните (CT или ТТ )
- Дозволено е каснење од максимум 15min, потоа следи DW
- Се игра 5on5,
- Од квалифакциите секој сто ќе изгуби отпаѓа, а тој со победи оди во групите.
- За победа се добива 3 бода, а за нересено 1 бод.
- Од груите понатака продолжуваат 2 екипи (во случај на ист број на бодови се смета за меѓусебен дуел, па RoundDifference)

Вратете се на почетокот Go down
 
Правила
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
URBAN gaming :: ·٠•●Турнир●•٠· :: Правила на Лигата-
Отиди до: