URBAN gaming
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


/  
HomeGalleryБарајРегистрирајте сеВлез
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Navigation
 Portal
 Индекс
 Членови
 Профил
 Прашања/Одговори
 Барај
ISWD Public #1
Основни правила за користење на форумот B_160_400_1_ffffff_c5c5c5_ffffff_000000_1_1_1
ISWD CW#1
Основни правила за користење на форумот B_160_400_1_ffffff_c5c5c5_ffffff_000000_1_1_1

 

 Основни правила за користење на форумот

Go down 
АвторПорака
BoBi
Регистриран член
Регистриран член
BoBi


Posts : 5
Join date : 2010-08-17
Location : Skojpe, Macedonia

Основни правила за користење на форумот Empty
ПишувањеПредмет: Основни правила за користење на форумот   Основни правила за користење на форумот Icon_minitimeСре Aвг 18, 2010 11:08 am

1.Пребарајте ги форумите пред да отварате нова тема.

2.Строго забрането спамирање.

3.Забрането е претставување како лажен администратор/модератор , како и донесување на важни одлуки во врска со кланот, членовите и форумот без предходно одобрение од администраторот.

4.Администраторот може да ги измени правилата за користење на форумот било кога и без да ве извести.

5.Забрането е поседување на повеќе кориснички имиња т.е. дозволено е само едно корицничко име, доколку некој е забележан со повеќе кориснички имиња ќе биде баниран.

6.Забрането е пцување, вреѓање... во постови и теми, за ова може и да добиете бан.

7.Забрането е рекламирање на сервери и други веб сајтови.
Вратете се на почетокот Go down
 
Основни правила за користење на форумот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Правила

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
URBAN gaming :: ·٠•●ISWD официјален форум●•٠· :: Правила за користење на форумот-
Отиди до: