URBAN gaming
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


/  
HomeGalleryБарајРегистрирајте сеВлез
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Navigation
 Portal
 Индекс
 Членови
 Профил
 Прашања/Одговори
 Барај
ISWD Public #1
Систем на играње B_160_400_1_ffffff_c5c5c5_ffffff_000000_1_1_1
ISWD CW#1
Систем на играње B_160_400_1_ffffff_c5c5c5_ffffff_000000_1_1_1

 

 Систем на играње

Go down 
АвторПорака
BoBi
Регистриран член
Регистриран член
BoBi


Posts : 5
Join date : 2010-08-17
Location : Skojpe, Macedonia

Систем на играње Empty
ПишувањеПредмет: Систем на играње   Систем на играње Icon_minitimeСре Aвг 25, 2010 1:06 pm

Максималниот број на пријавени тимови е 16.
- Ќе има 4 групи и секоја група ќе има 4 тимови од кои 2 ќе продолзат понатаму.
-Квалификации:
de_dust2

- Групи:
1во коло - de_dust2
2ро коло - de_inferno
3то коло - de_nuke

- 1/4 finale (bo3, прва de_inferno):
A1 vs D2
A2 vs D1
B1 vs C2
B2 vs C1

- 1/2 finale (bo3, прва de_train):
(A1 or D2) vs (B1 or C2)
(A2 or D1) vs (B2 or C1)

- Финале (bo3, прва de_nuke)
Вратете се на почетокот Go down
 
Систем на играње
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
URBAN gaming :: ·٠•●Турнир●•٠· :: Правила на Лигата-
Отиди до: